Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022
spot_img

Peleshi: Me bunkerin keni dhunuar një vepër arti. Imami: PS, shumë shpejt parti e tretë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Referuar protestës së sotme të opozitës, që u shoqërua ndër të tjera edhe me shkatërrimin e bunkerit të ngritur pranë Ministrisë së Brendshme, zv.Kryeministri Niko Peleshi, iu drejtua deputetit Arben Imami, se sot Partia Demokratike ka shkatërruar një vepër arti.

I ftuar në emicionin “Opinion” në Tv Klan, Peleshi është shprehur se ai bunker ka për qëllim t’u kujtojë të rinjve të keqen e sitemit komunist.

albsig

“Ajo është hyrja e një tuneli që kërkon t’u kujtojë brezave se si ishte ai sistem për të mos u kthyer më kurrë”, tha zv/kryeministri Peleshi.

Ndërsa deputeti demokrat e ka konsideruar monument të diktaturës bunkerin e shkatërruar

“Këtë shëmti, simbol të diktaturës në mes të qytetit nuk do ta lejojmë. Iniciativa është e shoqatës së ish- te përndjekurve. Dhe u bë shumë mirë që u fshi nga qyteti, ky simbol i fundit i diktaturës”, u shpreh Imami.

Imami i është drejtuar Peleshi duke i thënë se me këto veprime, PS shumë shpejt do të kalojë parti e tretë në vend. 

Lexo edhe: 

Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

Sot një ditë jo e qetë politike, por Rama dhe Selami shtrëngonjë duart 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img