Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1kmh
0 %
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 26 Tetor, 2021
spot_img

Pedagogu denoncon: Kjo makinë Tuareg, hodhi plehrat nga xhami. Ti denoncojmë të gjithë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reagimi dhe ndërgjegjësimi qytetar duket. Asgjë nuk mund të fshihet tashmë edhe nëpërmjet rrjetve sociale. Eshtë postimi në facebook, i pedagogut Ramadan Çipuri. Ai ka parë një makinë tuareg, me targat TR 4018 K, i zoti apo dikush tjetër brenda saj , ka hapur xhamin e makinës, dhe ka hedhur plehrat direkt në rrugë. 

Sigurisht pedagogu, i gjendur pas me makinë, është revoltuar. As trafiku, por as ai vetë nuk mund të ndalin makinën dhe tia japin plehrat të zotit që i hodhi në rrugë. Por nëpërmjet botimit të fotos së makinës, dhe targës së saj në rrjetin social Ramadan Çipuri shkruan “Të denoncojmë të gjithë plehrat që hedhin plehra”.

Dhe në fakt, thirrja e qytetarëve të revoltuar ka sens. Aq më tepër që njerëzit që bëjnë këto veprime, nuk duken  se janë qytetarë të varfër apo shtresës së mesme të popullsisë, përsa kohë bredhin rrugëve të Tiranës me Tuargeg, që kërkon disa litra naftë në ditë për tia dalë mbanë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img