Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Pedagogët vendosin sot për grevën, bllokohet mësimi në dy fakultete

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5f70069b39f48b97bf58f8f98f32b6d2

Sot në orën 11:00 pritet të mblidhet Asambleja e Pedagogëve për të vendosur në lidhje me grevën e paralajmëruar.

Kujtojmë se një grup pedagogësh kanë parashtruar pesë kërkesa për ministrinë e Arsimit për të cilat ditën e premte nuk morën përgjigjen e kërkuar.

Ndërkohë sot përveç fakultetit të Filologjisë kanë bojkotuar mësimin  edhe Shkencat Sociale. Gjithashtu edhe në Shkodër është bllokuar fakulteti i Drejtësisë dhe Ekonomiku.

Më shumë

spot_img
spot_img