Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Pedagogët, mësuesit dhe edukatorët marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid, Manastirliu: Më pas do të vijojmë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mësuesit, pedagogët dhe ekukatorët ditën e sotmedo të marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid.

Ministrja, Ogerta Manastirliu ka shkuar për të parë procesin e vaksinimit, i cili po vijon në ambientet e stadiumit “Air Albania”.

Gjatë fjalës së saj Manastirliu bëri me dije se pas vaksinimit të mësuesve procesi do të vijojë me forcat e armatosura, teksa shtoi se në “Sheshin Skëndërbej” vaksinimi i qytetarëve po vazhdon sipas grupmoshave të përcaktuara.

“Është shumë e rëndësishme që dozat e dyta të bëhen sipas kalendarit të vaksinimit për të gjitha kategoritë. Sot kemi vaksinimin e mësuesve ndërsa më pas vazhdon me forcat e armatosura. Ndërsa në sheshin Skënderbej po vazhdon vaksinimi sipas grupmoshave dhe me të gjithë pjesën tjetër”, tha ajo.

Ndërkohë, deri më tani vaksinimi ka përfunduar për bluzat e bardha, efektivët e Policisë, ndërsa tek të moshuarit, është kapur fasha e vaksinimit +65 vjeç.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img