Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

PDK zgjedh sot kryetarin, postin pritet ta marrë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

86871f0f367db18cbfabfb114a1c4b12

Partia Demokratike e Kosovës sot do të mbajë zgjedhjet për kryetar.

Një gjë e tillë është bërë e ditur edhe përmes një njoftimi për mediat në Kosovë nga ky subjekt politik.

“Partia Demokratike e Kosovës, mban të dielën më 16 qershor, Konventën e nëntë zgjedhore, ku do të zgjedhet kryetari dhe strukturat e reja drejtuese të parties”, thuhet mes të tjerash në njoftim.

Mirëpo, sipas mediave kryetari pritet të mbetet ai që është edhe aktualisht, Kadri Veseli. Kjo për arsye se ky i fundit nuk do të ketë kundërkandidat në zgjedhjet për kryetar.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net edhe Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi.

Ai ka thënë se vetëm Veseli ka paraqitur kandidaturën e tij për të parin e partisë.

“Në kohën e rregullt, në pajtim me Statutin dhe Rregulloren e Zgjedhjeve, vetëm zoti Veseli e ka paraqitur kandidaturën e tij për kryetar të PDK-së”, ka thënë shkurtimisht Krasniqi për lajmi.net.

Kujtojmë, se i kreu i PDK-së, Kadri Veseli mban aktualisht edhe pozitën e Kryetarit të Kuvendit të Kosovës.

Veseli në pozitën e kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës pasoi presidentin aktual të vendit, Hashim Thaçin.  

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img