Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
46 %
1.5kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

PD Shkodër apel qytetarëve: Shfrytëzoni këto dy orë, shkoni votoni! Tregoni kujdes sepse kundërshtarët po përdorin….

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike dega Shkodër iu ka bërë thirrje qytetarëve që të shkojnë në votime, duke shfrytëzuar edhe këto dy orë para se të përfundojë procesi i votimit.

Me anë të kësaj deklarate PD iu kërkon komisionerëve dhe vëzhguesve të saj të tregohen të kujdesshëm, pasi sipas tyre, kundërshtarët politikë po përdorin çdo mjet për të manipuluar procesin zgjedhor.

Në të 12 qarqet e vendit po mbahen sot zgjedhjet parlamentare 2021. Ajo që vihet re në këto zgjedhje është pjesëmarrja relativisht e lartë e qytetarëve shqiptarë.

Deklaratë e Partisë Demokratike Dega Shkodër:

Te dashur bashkeqytetare. Edhe pak ore na ndajne nga finalizimi I procesit te zgjedhjeve. Keto te sotmet nuk jane thjeshte zgjedhje, dita e sotme eshte nje dite kthese historike, nje dite ku te gjithe shqiptaret jane te thirrur ne misjonin e shenjte per ti kthyer shpresen Shqiperise.

Procesi zgjedhor deri tani eshte zhvilluar pergjithesisht i qete edhe pse nga ana teknike ka patur probleme dhe nga ana plotitike, pala kundershtare qe I ka oret e numeruara tashme, ka perdorur te gjitha mjetet e presionit dhe intimidimit te votuesve prej shume muajsh tashme ne qytetin tone.

Te dashur bashkeqytetar, sot eshte dita te vendosim vete per fatet tona, te femijeve tane dhe te vendit tone. Pjesemarrja e larte ne votime deri ne keto momente ne qytetin tone eshte tregues I qarte se qytetaret kerkojne ndryshimin.

Gjej rastin te ju bej thirrje te gjithe qytetareve qe nuk kane votuar akoma, te shfrytezojne oret ne vijim per te ushtruar te drejten e votes pa humbur kohe duke e shikuar kete te drejte kushtetuese si nje detyrim ndaj te ardhmes se femijeve tane, familjeve tona dhe Shqiperise tone.

Te dashur komisionere dhe vezhgues te Partise Demokratike, ju bej thirrje te jeni te kujdesshem pasi kundershtari do te perdor cdo mjet per te manipuluar procesin pasi ndjen ndeshkimin qe votuesit po I bejne. Ju lutem ruani qetesine vigjilencen dhe ju kujtoj detyrimin ligjor ti krijoni mundesine edhe votuesit te fundit te shprehi vullnetin e tij kur jane ne pritje per te votuar pertej ores 19.00.

Te dashur Qytetare, behuni pjese e ndryshimit.

Sot Shkodra fitoi,

Shqiperia fitoi !

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img