Tirana
clear sky
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

PD, Shehu: “Toni” i Kombinatit u largua ditën që u dha urdhër arresti

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një deklaratë për shtyp kryetari i departamentit të sigurisë në PD Bashkim Shehu, tha se disponon dokumeta që vërtetojnë se kreu i Kuvendit Ilir Meta e ka pranuar lidhjen e tij me Fatjon Skënderin, i njohur si “Toni i Kombinatit”.

Shehu tha se Meta ka mbajur kontakte me “Tonin”, duke i dërguar atij më pas në Gjermani Spartak Brahon, me anë të të cilit e ka bindur që të dëshmojë për mbulimin e së vërtetës duke i ofruar garanci, e për këtë arsye Fatjon Skënderi nuk është arrestuar.

“Si mund të dalë nga Aeroporti i Rinasit një person që është shpallur në kërkim? Fakti se Toni sot është i lirë, edhe pse kërkohet për vrasje me paramendim, është një dëshmi në favor të fshehjes së kimit”, tha Shehu.

Ai gjithashtu tha se nëse kreu i Kuvendit Meta nuk jep dorëheqjen dhe nuk ndal presionin politik mbi hetimin, nuk do të ketë një hetim të drejtë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img