Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

“PD sapo mori në mbrojtje vrasësin”, Balla: Furgonat e PD me persona të armatosur po ndalonin dhe kontrollonin këdo që kalonte në Elbasan

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar menjëherë pas deklaratës së Gazment Bardhit për vrasjen në Elbasan.

Balla tha se PD nuk e dënoi ngjarjen, mori në mbrojtje vrasësin. Sipas Ballës, kanë qenë tre furgona me logot e PD-së, të mbushur me persona të armatosur që sot kanë terrorizuar qytetarët e lagjes “5 Maji” në Elbasan.

“Ajo që sapo dëgjuam është akti më i rëndë që një zyrtar i një partie politike merr në mbrojtje një vrasës. I bëj thirrje policisë dhe prokurorisë të zbardhë menjëherë ngjarjen, ka humbur jetën një elbasanas autokton. Sot u qëllua kundër policisë, dhe personi që ka qëlluar u mor në mbrojtje nga PD. Është një akt i rëndë, i inksenuar nga PD. Kanë ndaluar makinat në qarkullim i kanë bërë kontrollet e makinave. Sot kam njoftuar drejtorin e Policisë Elbasan për këta tre furgona që ndalonin njerëz, me armë madje dhe i kanë dhunuar”, deklaroi Balla në emisionin “Opinion”.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img