Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0kmh
75 %
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
25 °
Die
23 °
E mërkurë, 29 Shtator, 2021
spot_img

PD rimerr bashkinë e Kavajës, por shikoni gjestin e madh të kryetarit të ri ndaj rivalit të PS (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një gjest qytetarie ka përcjellë Isa Sakja, kryetari i ri i Bashkisë së Kavajës, pasi korri fitoren në këtë garë me një diferencë të ngushte (me 28 vota) ndaj kundërshtarit të tij më të madh, Dorian Murati i PS.

Pas përfundimit të procesit të numërimit Sakja ka përqafuar rivalin e tij socialist, në shenjë falenderimi për garën e zhvilluar mes tyre, ndonëse me disa incidente dhe paqartësi gjatë procesit të votimit.

Siç duket edhe në këtë foto, dy kundërshtarët e Kavajës kanë përshëndetur njëri-tjetrit duke refletuar kështu një gjest për tu përshëndetur e pë tu marrë si shembull qytetarie nga të gjithë politikanët në rang vendi.

Më shumë

spot_img