Tirana
moderate rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

PD reagon për qeverinë e re të Ramës: Figurat anonime përzihen me ato të njohura për korrupsion, kryeministri i përdor gratë për kozmetikë…

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka reaguar me anë të deputetes së zgjedhur Greta Bardeli për emrat e rinj të zgjedhur nga Edi Rama për kabinetin qeveritar.

Në një postim në rrjetet sociale, ajo shkruan se Rama i ka përzier figurat anonime me ata të njohur për korrupsion, tendera sekretë, e abuzime të panumërta me taksat e qytetarëve.

Sipas saj, kryeministri i përdor gratë ër kozmetikë për të mbuluar pushtetin mizor e grabitës, pushtetin që shkakton vuajtje dhe varfërim cdo ditë.

Reagimi i plotë:

Shërbëtorët e rinj të pushtetit korruptiv të Edi Ramës do të jene veç për bakshishet e majme të mafies së inceneratorëve, PPP dhe Tenderave!

Janë veç fytyra korrupsioni e babëzie të njohur për abuzime me fondet publike!

Zv.kryeministri, mjeshtër i inceneratorëve A. Ahmetaj duhet të ishte dorëzuar ne pranga në derën e SPAK dhe jo të firmosë aferat në mungesë të kryeministrit.

Organizatorët, nxitësit dhe urdhëruesit e manipulimit të zgjedhjeve në dosjen e njohur 184, 339/1 janë shpërblyer me poste të larta në qeveri e parti.

I njohur nga gjithë shqiptarët si Tërmet Gjiknuri, asistent i Y.Lalës organizator i strukturës paralele të grabitjes së zgjedhjeve në aleancë me grupe gangsteresh është i përzgjedhur nr.2 i E.R !

U.Manja i përfshire në përgjime e krimit zgjedhor ne dosjen 184 të botuar në revistën gjermane “BILD” është emëruar hiç më pak se Ministër Drejtësie për të mbyllur të gjitha dosjet e manipulimit elektoral!

Gratë në qeveri, për të ardhur keq, figura anonime përzihen dukshëm me ato të njohura për korrupsion, tendera sekretë, e abuzime të panumërta me taksat e qytetarëve, janë thjesht e vetëm fasada!

ER i përdor gratë për kozmetikë për të mbuluar pushtetin mizor e grabitës, pushtetin që shkakton vuajtje dhe varfërim cdo ditë.

Përballja jonë në Parlament, në sheshe e rrugë e kudo të jetë e mundur, me dhe për qytetarët do të rikthejë shpresen e besimin, forcën e kurajon për një qeverisje për shqiptarët!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img