Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD reagon për debatin e ashpër në Parlament, Bogdani: Meta porositës i dy vrasjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

54e74905e89724e82e3694744c500a7a

Deputeti i Partisë Demokratike Greti Bogdani, ka reagur për debatin e ashpër ditën e sotme në Parlament, midis deputetes së PD, Jozefina Topalli dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta.

“Ilir Meta duhet të jetë i fundit të ketë kurajon të përbaltë Parlamentin, pasi ai vjen nga një porosi vrasjeje për dy deputetët e Parlamentit. Ilir Meta duhet të jetë i fundit të ketë kurajon të ofendojë në Parlament, pasi vjen nga një proces i manipulimit të votave në zgjedhje”, ka thënë Bogdani.

Debati i ashpër në Parlament nisi pas kërkesës së ish-kryetares së Kuvendit për kryetarin aktual Ilir Meta, ‘’që të mos u bëjë presion shkodranëve për të dhënë votën’’, Meta i ka kthyer deputetes përgjigje duke e quajtur ‘’të pacipë’’ dhe në aleancë ”me atë që e quante Topallin moldave’’.

Lexo edhe: Debat i ashpër në Kuvend, Topalli-Metës: Ti je mafia! Meta: Je e pacipë, ke aleat atë që të quante ‘’moldave’’

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img