Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

PD publikon videon: Kandidati i “Shtëpisë së Ilirit” në Dibër është zgjedhur nga Ulsi Manja, gruaja e tij nuk hetoi Ramën dhe ministrat që u kapën duke blerë vota

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike i është përgjigjur sulmeve të ish-kryeministrit Sali Berisha, duke akuzuar kandidatin e “Shtëpisë së Lirisë” në Dibër, Premtim Kryemadhin, se është njeriu i zgjedhur nga Ulsi Manja dhe punon për të.

Sipas PD, gruaja e Premtim Kryemadhit nuk hetoi ministrat dhe zyrtarët e Edi Ramës që u kapën duke blerë votat në Dibër, duke mos bërë asnjë veprim verifikimi në lidhje me mbi 300 kallëzime të bëra nga qytetarët dibranë

“Non Grata vazhdon sulmet kundër demokratëve. Kandidati i Shtëpisë së Ilirit, në Dibër përfaqëson korrupsionin që po e mban peng Shqipërinë, është njeriu i zgjedhur nga Ulsi Manja dhe po punon për të. Sepse gruaja e kandidatit të Shtëpisë së Ilirit, nuk i hetoi ministrat dhe zyrtarët e Edi Ramës që u kapën duke blerë votat në Dibër.

Non-grata dhe Meta po i poshtërojnë dibranët me burrin e prokurores Belina Zeneli, e cila nuk ka kryer asnjë veprim verifikimi në lidhje me mbi 300 kallëzime të bëra nga qytetarët dibranë, duke i lënë ata pa drejtësi për hallet e tyre.

Demokratët dhe qytetarët dibranë nuk do të pranojnë kurrë njerëz të tillë. Ata e dinë se nëse zgjedhin Berishën dhe Metën, mbajnë Ramën”, shkruhet në reagimin e PD.


Më shumë