Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

PD publikon pamjet: Gjendje e papranueshme në spitale, shëndetësia falas e Ramës ishte mashtrim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ab6a9c2c1db3d74ada17ace253ce7886

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka akuzuar kryeministrin Rama se premtimi i tij për shëndetësinë falas ishte vetëm një mashtrim.

Spaho ka publikuar edhe një video, ndërsa thotë se gjendja në spitale është e papranueshme, që nga ushqimi e deri te pajisjet me oksigjen.

Sipas Spahos, financimet e vërteta për shëndetësinë nuk kanë shkuar tek qytetarët, por tek oligarkët dhe tenderat sekretë.

“Në spitale gjendja është e papranueshme, sepse shëndetësia falas e Edi Ramës ishte mashtrim. Financimet e vërteta për shëndetësinë nuk kanë shkuar tek qytetarët, por tek oligarkët dhe tenderat sekretë. Qytetarët do të vazhdojnë të çojnë tek të afërmit në spitale që nga ushqimi deri tek pajisjet me oksigjen, përsa kohë në krye të qeverisë është një kryeninistër që paguan koncesionet për klientët e tij”, shkruan Spaho.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img