Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
38 °
Sht
34 °
Die
34 °
Hën
36 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD protestë para bashkisë së Durrësit, kërkohet dorëheqja e Dakos

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ce68a5365e3bc4b3b0a4bc460569e639

Partia Demokratike ka organizuar sot një protestë përpara bashkisë së Durrësit ku ka kërkuar dorëheqjen e kryebashkiakut Vangjush Dako.

Deputetët dhe këshilltarët e opozitës në këtë bashki bëjnë fajtor kryebashkiakun Dako për lirimin nga burgu të “të fortit” të Durrësit, Lulzim Berisha.

Ndërkohë, prokuroria ka nisur hetimet për procesin gjyqsor ku u lirua Berisha dhe përfshirjen e bashkisë së qytetit bregdetar.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i ka dërguar disa ditë më parë një kërkesë kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e Dakos.

Lexo edhe: Deputeti i PD kërcënon Ramën: Zgjedhje të lira ose zbatohet precedenti maqedonas

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img