Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
33 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD përshëndet marrëveshjen e arritur mes Iranit dhe fuqive botërore: E rëndësishme për paqen në Lindjen e Mesme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b280a8b5a4e3dde5a8d5fee0cec697ef

Partia Demokratike e Shqipërisë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur sot mes Iranit dhe 5 fuqive botërore në lidhje me programin bërthamor të shtetit islamik.

PD e ka konsideruar një ogur të mirë këtë marrëveshje për paqen në rajonin e Lindjes së Mesme, ndërsa i është bashkuar qendrimit të SHBA-së dhe BE-së në këtë çështje.

“Negociatat mes SHBA, 5 fuqive botërore dhe Iranit u mbyllën me një marrëveshje. Partia Demokratike e Shqipërisë përshëndet palët negociatore për arritjen e kësaj marrëveshje me rëndësi historike për ndalimin e përhapjes së armëve bërthamore dhe që përbën një ogur të mirë për paqen në Lindjen e Mesme. Partia Demokratike bashkohet me qendrimin e partnerëve tanë strategjike Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian në këtë përpjekje”, thuhet në reagimin e PD-së.

Lexo edhe: Arrihet marrëveshja e Perëndimit me Iranin për programin bërthamor 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img