Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD përshëndet deklaratën e partive shqiptare në Maqedoni: Avancon të drejtat

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

bdfda720c3b20c549ef8065af812f81d

Partia Demokratike ka përshëndetur deklaratën e përbashkët të partive shqiptare në Maqedoni për krijimin e Qeverisë së re.

“Ky është një lajm i mirë dhe inkurajues për avancimin e të drejtave të shqiptarëve në këtë vend”, thuhet në reagimin e PD.

“Bashkimi dhe bashkërendimi mbi bazën e parimeve dhe qendrimeve demokratike dhe integruese duhet të përbëjë një orientim strategjik në qasjen faktorit politik shqiptar kudo ndodhet. Partia Demokratike duke shprehur mbështetjen e plotë për këtë akt përbashkues, garanton se si sot në opozitë edhe nesër në qeverisjen e vendit, do ta shndërrojë përbashkimin dhe bashkërendimin e faktorit shqiptar në aksin kryesor strategjik të komunikimit dhe punës për realizimin e interesave integruese të shqiptarëve në Ballkan.​”

Lexo edhe: 7 pikat në deklaratën e shqiptarëve, kërkesat e guximshme pritet të përballen me kundërshtinë e maqedonasve

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img