Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
8 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

PD nis strukturimin për sezonin e ri politik, Këshilli Kombëtar mblidhet të hënën për kryetarin dhe përbërjen e Grupit Parlamentar (DETAJET)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pak para nisjes së sezonit të ri parlamentar në shtator, Partia Demokratike pritet të bëjë përgatitjet e fundit.

Ditën e hënë, më datë 30 gusht, PD-ja ka vendosur të thërrasë Këshillin Kombëtar ku në rend dite do të jenë katër pika kryesore, si Konstituimi i Këshillit të ri Kombëtar dhe zgjedhja e kryetarit të ri të saj.

Njoftimi:

Të nderuar anëtarë të Këshillit Kombëtar,

Ditën e hënë, datë 30 Gusht 2021, ora 18:00, do të zhvillohet mbledhja e Këshillit Kombëtar të PDSH, me këtë rend dite:

Konstituimi i Këshillit të ri Kombëtar dhe zgjedhja e Kryetarit të Këshillit Kombëtar.

Zgjedhja e Kryesisë dhe Sekretariatit të Partisë; e Kryetarit të Komisionit të Apelimit, Integritetit dhe Etikës; e Komisionit Zgjedhor; dhe të Bordit Financiar të Partisë.

Njoftimi i përbërjes së Kryesisë së Grupit Parlamentar të PD.

Caktimi i drejtuesve te Departamenteve të Këshillit Kombëtar.

Mbledhja do të zhvillohet në Sallën e Mbledhjeve, Kati i II, Selia e PD.

Duke ju uruar punë të mbarë,

Sekretari i Përgjithshëm

Gazment Bardhi

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img