Hapësire reklamuese

Politikë

PD nis protestat kundër qeverisë, Basha njofton datën kur do të nxjerrë njerëzit në rrugë

Shkruar nga Newsbomb

Partia Demokratike ka vendosur që të nisë protestat kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, e cila është në muajt e fundit të saj.

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, Basha ka njoftuar se protesta e parë do të zhvillohet më 18 shkurt dhe të tjera do e pasojnë. Një nga kauzat e rëndësishme për të cilën do të protestohet janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, që sipas kreut të opozitës po rrezikohen nga kryeministri Rama.

Protestat e PD-së do të organizohen vetëm tre muaj përpara se kjo forcë politike, së bashku me partitë e tjera, të nisin zyrtarisht fushatën zgjedhore.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese