Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

PD nis protestat kundër qeverisë, Basha njofton datën kur do të nxjerrë njerëzit në rrugë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka vendosur që të nisë protestat kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, e cila është në muajt e fundit të saj.

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, Basha ka njoftuar se protesta e parë do të zhvillohet më 18 shkurt dhe të tjera do e pasojnë. Një nga kauzat e rëndësishme për të cilën do të protestohet janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme, që sipas kreut të opozitës po rrezikohen nga kryeministri Rama.

Protestat e PD-së do të organizohen vetëm tre muaj përpara se kjo forcë politike, së bashku me partitë e tjera, të nisin zyrtarisht fushatën zgjedhore.

Më shumë


spot_img

spot_img