PD: Merrni pjesë në votime, sot është dita e sovranit

Publikuar tek: politike, më 13:59 21-06-2015 PD: Merrni pjesë në votime, sot është dita e sovranit

Partia Demokratike jua ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në votime. përmes deputetes Jorida Tabaku, partia Demokratike  i’u ka bërë thirrje qytetarëve që ru drejtohen qendrave të votimit  edhe për 5 orët e mbetura, pasi procesi mbyllet në orën 19:00.

“Merrni pjesë në votime vendosni për të sotmen dhe të ardhmen tuaj. Pavarësisht parregullësive  në këtë proces  e dokumentuar  nga Partia Demokratike, dhe ju garantojmë se do të mbajnë përgjegjësi shkaktarët, pavarësisht thyerjeve të rregullave të zyrtarëve të lartë të maxhorancës duke u futur në qendrat e votimit, qytearët po marrin pjesë masivisht në votime dhe s’po bien pre e persioneve. Falenderojmë qytetarët që nuk kanë rënë pre e provokimeve. I gjithë procesi do të dokumentohet nga partnerët tanë ndërkombëtar në terren. Përsëris thirrjen ndaj qytetarëve që t’ju drejtohen qendrave të votimit dhe të votojnë. Ndani disa minuta për të votuar. Vota është  gjykimi juaj, vendimi juaj . keni dhe 5 orë kohë për të votuar. Merrni  të afërmit dhe familajrët për të votuar, dita e votimit është dita e sovranit" tha Tabaku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011883020401001
array(1) { ["section"]=> string(57) "pd-merrni-pjese-ne-votime-sot-eshte-dita-e-sovranit-14215" }