Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

PD mbush 27 vjet, urimi special i Bashës për ditëlindjen e partisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike mbush sot 27 vjet nga themelimi i saj. Ndërsa kreu i kësaj force politike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë demokratët.

“Forca që ndryshoi Shqipërinë dhe jetët e miliona shqiptarëve një herë e përgjithmonë”, është shprehur Basha. Ndërsa u bëri ftesë të gjithë mbështetësve, militantëve dhe anëtarëve të PD që të mblidhen në orën 18:00 në Pallatin e Kongreseve.

Postimi i plotë:

Sot 27 vite më parë lindi Partia Demokratike, forca që ndryshoi Shqipërinë dhe jetët e miliona shqiptarëve një herë e përgjithmonë, forca që i priu shembjes së diktaturës komuniste, dhe rrugëtimit tonë drejt Europës dhe zhvillimit. Me respekt dhe mirënjohje të thellë për themeluesit, për qëndrestarët dhe për të gjithë mbështetësit, militantët dhe anëtarët e Partisë Demokratike ju ftoj sot të mblidhemi bashkë në orën 18:00 në Pallatin e Kongreseve në shenjë nderimi por edhe përgjegjësie për atë që kemi përpara: Përmbushjen e idealeve tona për liri, demokraci dhe mirëqenie për të gjithë shqiptarët.

Më shumë


spot_img
spot_img