Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

PD mbledh me urgjencë grupin pas seancës plenare, zbardhet vendimi që u mor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD Lulzim Basha ka organizuar me urgjencë një mbledhje me Grupin Parlamentar, fill pas përfundimit të seancës plenare në Kuvend.

Seanca e ditës së sotme në Parlament është shoqëruar me tensione të ashpra nga rradhët e opozitës. Për shkak të thyerjes së rregullores kryedemokrati Lulzim Basha u përjashtua nga seanca e ditës së sotme me urdhër të kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Menjëherë pas përfundimit të seancës Basha ka mbledhur Grupin Parlamentar në selinë blu dhe në përfundim mësohet se kanë rënë dakord të marrin një vendim. Mësohet se në mbledhje u mor vendimi që PD të kërkojnë seancë për ditën e hënë ose të martë për reformën zgjedhore.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img