Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

PD mbledh Këshillin Kombëtar, Berisha akuzon Ramën për lidhje me Moskën: Kërkesën për njohjen e Kosovës e përdor për mbulim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka mbledhur këtë pasdite Këshillin Kombëtar në selinë blu, ku do të diskutohen zhvillimet brenda kësaj force politike.

Në fjalën e tij, kryetari i PD Sali Berisha akuzoi kryeministrin Edi Rama për lidhje indirekte me Rusinë.

Ish-kryeministri gjithashtu ngriti shqetësimin, sipas tij për mbrojtjen që Rama po i bën Vuçiçit në samitet dhe takimet botërore.

Berisha: Kjo mbledhje e Këshillit bëhet në një moment kritik për vendin dhe shqiptarët. Rama çdo javë, muaj zhytet më thellë në vasalitetin e plotë ndaj presidenit Aleksandër Vuçiç dhe Beogradit. Nëse ju merrni diskurin e tij të muajit të fundit, shikoni se njeriun më të mbrojtur dhe më të cituar në rajon dhe botë, në fjalimet e  Ramës, do  të gjeni Vuçiçin.

Ky vasal i tij kalon nga samiti në samit, nga takimi në takim, duke mbrojtur një Putin të vogël në rajon, duke i dhënë këshilla Europës dhe botës, duke justifikuar luftën e Putinit, duke i paraqitur kërkesën për zbatimin e saksioneve si një kërkesë të rrezikshme për paqen dhe stabilitetin. Parambrotjes që i bën Rama, qëndron vasaliteti i tij ndaj Beogradit dhe indirekt ndaj Moskës, shkelmimi që ai i bën interesave kombëtare.

Edi Rama në mënyrë absolutisht antishqiptare dhe çnjerëzore, u thotë shqiptarëve dhe botës, se unë nuk bie dakord me Albin Kurtin për qëndrimin ndaj të shkuarës. Me këtë kërkesë, alibi ai mbulon të gjitha shërbimet, avokatinë që i bën Beogradit. Me Ballkanin e hapur mbron këtë politikë. Rama në qëndrimin ndaj Vuçiç dhe Beogadit, shkelmon mbi gjakun e dhjetëra mijëra shqiptarëve.

Më shumë


spot_img
spot_img