Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

PD mbledh Grupin Parlamentar dhe paralajmëron trazira, ç’pritet të ndodhë sot në Kuvend

spot_img

Lajme të ngjashëm

b3a522bdb2bdabcb81911f677d0900c4

Partia Demokratike ka mbledhur Grupin Parlamentar. Burime bëjnë me dije se PD ka vendosur që ditën e sotme të bllokojë seancën plenare.

Demokratët paralajmërojnë kështu trazira në seancën e sotme dhe kjo për shkak të publikimit të dosjes së vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, që sipas PD është dënuar në Itali me 7 vjet burg për përfshirje në struktura të organizuara kriminale të trafikut të lëndëve narkotike.

Po ashtu, bllokimi i seancës do të behët edhe për të kundërshtuar vendimin e ndjeshëm për shkarkimin nga detyra të drejtuesit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdaramataj.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img