Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
77 %
1kmh
65 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
19 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

PD mbledh firmat për përjashtimin e Ramës nga Kuvendi: I tha Berishës “i rrjedhur”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas përjashtimit të deputetit Flamur Noka nga seanca e sotme parlamentare, PD mesa duket ka një tjetër plan.

Ata kanë filluar të mbledhin firmat për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi.

Kjo kërkesë ka nisur pasi sipas tyre Edi Rama ka fyer në mënyrë të përsëritur ish-kryeministrin Sali Berisha duke e quajtur “të rrjedhur”.

Nëpërmjet mbledhjes së firmave ata kërkojnë që kryeministri Rama të përjashtohet për 10 ditë nga seancat parlamentare.

Kërkesës për përjashtim të kryeministrit i janë bashkuar dhe dy partitë e tjera PR dhe LSI.

Më shumë

spot_img