Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

PD letër KQZ-së: Komisionerët tanë vunë re parregullsi të rënda në zgjedhje! Na jepni pamjet filmike të KZAZ-ve dhe të dhënat nga identifikimi biometrik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sekretari për Çështjet ligjore në PD, Ivi Kaso i ka paraqitur KQZ-së një letër ankesë përsa i takon ecurisë së procesit të zgjedhjeve 2021.

Në letër thuhet se komisionerët, numëruesit dhe vëzhguesit e PD kanë vënë re parregullsi të mëdha në procesin e zgjedhjeve.

albsig

Ndaj PD i kërkon KQZ-së që t’i vendosë në dispozicion pamjet filmike gjatë prcesit të votimit dhe të numërimit të votave.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img