Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

PD kërkon verifikimin e kandidatit të Sali Berishës: Elton Bano i Lushnjes është dënuar në Angli për vjedhje (DOKUMENTI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha, kërkon nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve që të nisë verifikimin e Elton Banos, kandidat i Sali Berishës për Bashkinë e Lushnjës. Sipas PD, Bano është dënuar në Britaninë e Madhe për vjedhje.

“Sipas informacioneve të verifikuara në rrugë konfidenciale nga Partia Demokratike, rezulton se shtetasi Elton Ilir Bano, i datëlindjes 24.07.1978 ka qenë i proceduar dhe i dënuar në Britaninë e Madhe për kryerjen e veprës penale të vjedhjes, në periudhën 1998-2000” – thuhet në kërkesën e PD drejtuar KQZ-së.

albsig

spring

PD thekson se këto të dhëna janë fshehur qëllimisht në deklarimin e kandidatit, një fakt që sjell përjashtimin e menjëhershëm të tij. “Fshehja e këtyre të dhënave ka qenë me qëllim për të penguar institucionet të kryejnë verifikimin” -thuhet në kërkesën e PD për verifikimin e Elton Banos.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img