Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

PD kërkon ndritjen e komisionit hetimor për “25 prillin”, dy deputetët depozitojnë sot kërkesën në Kuvend

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzzim Basha ia ka besuar nënkryetarit Enkelejd Alibeaj dhe Sekretarit të Përgjithshëm, Gazment Bardhi komisionin hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.

Këta dy deputetë ditën e sotme rreth orës 12:00 do të depozitojnë këtë kërkesë parë Kuvendit.

Kujtojmë që dje Basha u takua me delegacionin e OSBE/ODIHR me në krye shefen e vëzhgimit të zgjedhjeve të 25 prillit, Ursula Gacek.


Më shumë