Tirana
scattered clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
3.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
21 °
Hën
23 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

PD kërkoi të hetohej si i DËNUAR për prostitucion, KQZ kërkesë Prokurorisë: Hetoni kryebashkiakun e Divjakës Fredi Kokoneshi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i ka kërkuar sot Prokurorisë së Përgjithshme, verifikimin e thelluar të të shkuarës së kryebashkiakut të Divjakës, Fredi Kokoneshi.

Bëhet me dije se kërkesa është shoqëruar edhe më dokumentacionin e nevojshëm.

Kokoneshi dyshohet se ka qenë i përfshirë në veprimtari kriminale të trafikimit të qenieve njerëzore dhe prostitucion gjatë periudhës që ka qendruar në Itali.

Disa ditë më parë një grup deputetësh të PD, i kërkuan Prokurorit të Përgjithshëm të hetonte kryebashkiakun e Divjakës, pasi e akuzojnë si të përfshirë në trafikun e qënieve njerëzore dhe prostitucion në Itali.

Ndërkohë, vetë Kokoneshi reagoi duke mohuar akuzat e ngritura ndaj tij, të cilat i cilësoi si shpifje nga ana e opozitës, pasi ai nuk ka lejuar grabitjrn e pronave në bregdetin e Divjakës.

 

 

 

 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img