Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD kërkoi që KQZ-ja të mos regjistrojë partinë e tij, reagon Tom DOSHI: Shpifje dhe akuza të pabaza

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b5b52427686d368c223b37adc11e5d62

Tom Doshi ka reaguar pas thirrjes së Partisë Demokratike që i bëri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku kërkohej që të mos e regjistrojë atë në zgjedhjet e 25 Prillit.

♪Në një noftim zyrtar të PSD thuhet se kandidatët në këtë parti nuk janë subjekt i ligjit të dekriminalizimit. Dhe se të gjitha janë shpifje dhe akuza të pabaza, nga frika e humbjes në në zgjedhjet e 25 Prillit.

“Duke u nisur nga shpifjet dhe akuzat e pabaza, nga frika e humbjes në zgjedhjet e 25 Prillit, sepse Partia Socialdemokrate e Shqipërisë do jetë faktor i rëndësishëm në politikën shqiptare, ju bëjmë me dije se jo vetëm kryetari i PSD-së, Z. Tom Doshi, por edhe të gjithë kandidatët në çdo qark të vendit janë konform ligjit! PSD njeh, respekton Kushtetutën e Shqipërisë dhe ligjet shqiptare!”, thuhet në reagimin zyrtar të PSD-së.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img