Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Hën
14 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

PD kërkesë KQZ: Projekti pilot për votimin e numërimin elektronik të realizohet në Fier e Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7517ce9359d9179368ef1d72bd33cea3

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i ka kërkuar zyrtarisht Komisioni Qendror të zgjedhjeve (KQZ) të vendosë votim e numërim elektronik në dy qarqe të Shqipërisë.

Në letrën drejtuar kryetarit të KQZ, Ilirjan Celibashi, PD ka kërkuar që projekti pilot i votimit elektronik të bëhet në Fier dhe në Korçë.

“Në përgjigje të shkresës tuaj nr.2646 Prot., datë 28.12.2020, mbi zbatimin e teknologjisë në zgjedhjet e datës 25 prill 2021 për Kuvendin e Shqipërisë, ju bëjmë me dije se opinion i Partisë Demokratike është që projekti pilot për votimin dhe numurimin elektronik të realizohet në qarqet Fier dhe Korçë,” shkruan PD në kërkesën e saj.

WhatsApp-Image-2021-01-07-at-11.17.29.jpeg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img