Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

PD këmbëngul për aeroportin e Kukësit: Tjetër premtim i pambajtur i Ramës, avioni u ul fillimisht në Rinas pasi aeroporti nuk ka certifikatë sigurie

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike ka reaguar pas inagurimit që kryeministri Rama bëri për aeroportin e Kukësit.

Sipas PD, ky ishte një tjetër premtim i pambajtur i Ramës, pasi aeroporti i Kukësit nuk ka certifikatë sigurie, ndaj avionic i nisur nga Londra u ul fillimisht në Rinas.

“Hapja e aeroportit të Kukësit për fluturime ndërkombëtare, premtim tjetër i pambajtur i Edi Ramës. Ulja e një avioni të Air Albania në Kukës s’u bë nga Londra, siç premtoi Rama, por nga Rinasi, sepse aeroporti s’ka certifikata sigurie.

Me Ramën në krye të qeverisë, fluturimet ndërkombëtare në Aeroportin e Kukësit janë si hapja e negociatave me BE: Ato nuk ekzistojnë. Ky është eksperimenti i fundit që Rama bën me shqiptarët. Kryeministri më i dështuar dhe më i paaftë në historinë e vendit do të largohet në 25 prill nga shqiptarët që duan ndryshim”, thuhet në deklaratën e PD.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img