PD, Kadilli pyet Veliajn sa shtëpi ka dhe ku i ka siguruar paratë

Publikuar tek: politike, më 15:55 18-06-2015 PD, Kadilli pyet Veliajn sa shtëpi ka dhe ku i ka siguruar paratë

Partia Demokratike nëpërmjet deputetit Fatbardh Kadilli i ka kërkuar kandidatit të Partisë Socialiste në Tiranë, Erion Veliaj, të bëjë transparencë në lidhje me paratë e siguruara për shtëpitë e tij.

“Sa shtëpi keni zoti Veliaj? Ku jetoni realisht dhe ku i keni siguruar paratë për shtëpitë?”, ka pyetur Kadilli gjatë një deklarate për shtyp.

Kadilli tha se është e nevojshme që veliaj të bëjë transparencë pasi në prag zgjedhjesh askush nuk mund t’i besojë. Sipas Kadillit, Veliaj ka nga një përgjigje të ndryshme sa herë që pyetet për shtëpitë dhe vilën e tij me vlerë 200 mijë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090508460998535
array(1) { ["section"]=> string(70) "pd-kadilli-pyet-veliajn-sa-shtepi-ka-dhe-ku-i-ka-siguruar-parate-13949" }