Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

PD iu tërheq vëmendje mediave: Ta keni parasysh! Enkelejd Alibeaj, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi janë vetëm deputetë, nuk kanë asnjë post tjetër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike, e udhëhequr tashmë nga Komisioni i Rithemelimit pas vendimit të Gjykatës 5 ditë më parë, i ka tërhequr vëmendjen mediave për cilësimin e disa prej deputetëve të PD.

Me anë të një njoftimi për media, zëdhënësja e Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo, kërkon që Enkelejd Alibeaj të cilësohet vetëm si deputet dhe jo si kryetar  komanduar i PD. Gjithashtu edhe Gazment Bardhi nuk do të cilësohet si Sekretar i Përgjithshëm dhe Jorida Tabaku nënkryetare, por vetëm deputetë të Partisë Demokratike.

Njftimi i PD:

Te dashur kolege,

Regjistrimi nga gjykata i statutit te 11 Dhjetorit te Partise Demokratike, (te premten- 25 Mars) konfirmon se:

-Z. Alibejaj eshte vetem Kryetar i Grupit Parlamentar, jo Kryetar i komanduar i PD

-Z. Gazment Bardhi eshte vetem Deputet, jo Sekretar i Pergjithshem i PD

-Znj. Jorida Tabaku eshte vetem deputete, jo Nen Kryetare e PD

Ju lutem kijeni kete parasysh kur i cilesoni neper lajme ne TV, gazeta e portale.

Faleminderit per mirekuptimin  e mbremje te kendshme!

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img