Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1.5kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
17 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

PD i kërkon KQZ-së informacion vetëdeklarimi për deputetët, kryeministrin, ministrat dhe 61 kryetarët e bashkive

spot_img

Lajme të ngjashëm

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i kërkon KQZ-së informacion për vetëdeklarimin e disa subjekteve.

 “E kanë detyrim në bazë të ligjit ‘Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen, emërohen ose ushtrojnë funksione publike’, thotë PD në deklaratën për media.

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka kërkuar informacion për:

a) listën e plotë të zyrtarëve publik që nuk kanë depozituar deri më datë 4 Maj 2016 Formularët e Deklarimit pranë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, si dhe masat që ka marrë institucioni juaj. 

b) Formularët e Vetëdeklarimit për subjektet deklaruese si më poshtë: 

(i) 140 deputetët e Kuvendit të Shqipërisë; 

 (ii) Kryeministrit dhe ministrave; 

(iii) 61 Kryetarëve të Bashkisë. 

Më shumë
spot_img
spot_img