Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

PD i dërgon kërkesë KQZ-së për t’u regjistruar në zgjedhje, mbledh firmat për t’u kthyer në Kuvend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fa626c126dd1aca8b358171212aed98a

Partia Demokratike ka bërë një kërkesë në KQZ për t’u kthyer në Kuvend.

PD-ja ka mbledhur firmat e nevojshme për t’u regjistruar në zgjedhje.

Në dokumentin e publikuar me firmën e kreut të partisë, Lulzim Bashës, PD-ja ka kërkuar regjistrimin e saj si subjekt zgjedhor në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Kujtojmë se KQZ-ja, njoftoi se afati i fundit për t’u bërë pjesë e zgjedhjeve është 15 shkurti.

Deri më tani janë regjistruar 10 parti dhe 2 kandidatë të pavarur.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img