Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

PD i bashkohet institucioneve shtetërore, ul flamurin në gjysmë shtizë në respekt të ish-deputetit Bashkim Fino

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist Bashkim Finos, bëri sot bashkë politikanët dhe partitë politike kundërshtare në nder dhe respekt të figurës së tij, ashtu siç bëri ai në vitin e mbrapshtë 1997.

Për këtë u cilësua si kryeministri i bashkimit popullor. Nndërkohë njësoj si institucionet e tjera shtetërore dhe publike, edhe PD-ja ka ulur flamurin në gjysmë shtizë për të respektuar ikjen nga kjo jetë të Bashkim Finos.

Ai ndërroi jetë pas një lufte të vështirë me koronavirusin, por që nuk mundi ta mposhtë. Pas homazheve te “Pallati i Kongreseve”, pak pas orës 16:00 u bë dhe përcjellja e tij për në banesën e fundit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img