Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

PD humbi zgjedhjet, Stresi dhe Basha nuk DORËZOHEN, reperi i bën komentin epik

spot_img

Lajme të ngjashëm

Stresi është një nga artistët të cilët kanë dalë publikisht krah Partisë Demokratike. Që prej momentin kur rezultatet e para filluan të dalin për fitoren e 3 të kryeministrit, Edi Rama, reperi filloi të reagonte përmes rrjeteve të tij sociale duke thënë se ditë të këqija po vijnë për Shqipërinë dhe shqiptarët.

Së fundmi ai ka komentuar dhe në një postim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ku thoshte se beteja sapo ka filluar dhe demokracia do të fitojë.

albsig

Stresi është plotësisht dakort me kryedemokratin  dhe shkruan se Partia Demokratike do të jetë akoma dhe më e fortë.

“Akoma me të fortë do jemi në të ardhmen”, komenton Stresi te statusi I Lulzim Bashës.

Partia Socialiste fitoi bindshëm në këto zgjedhje me 764.462 vota, ndërsa Partia Demokratike 619.799 vota.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img