Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

“PD hoqi dorë nga kushti madhor për zgjedhjet”, Rudina Hajdari zbulon çfarë u dakordësua në Rezidencën amerikane

spot_img

Lajme të ngjashëm

12429974d88e66d5734a9f599c1d78e5

Deputetja Rudina Hajdari ka zbuluar mbrëmjen e sotme se për çfarë është rënë dakord gjatë bisedimeve në rezidencën amerikane, pas diskutimeve që zgjatën mbi 4 orë, dhe çfarë kanë lëshuar palët.

Në emisionin Opinion, Rudina Hajdari u shpreh se në tryezën e bisedimeve nuk është më kërkesa e opozitës për qeveri tranzitore 100 ditë para zgjedhje. Ndërkohë, ajo zbuloi se PS ka pranuar kërkesën e PD për implementimin e identifikimit biometrik në gjithë vendin.

“Identifikimi biometrik do të bëhet në të gjithë vendin. Po, kanë rënë dakord. Ka patur dakordësi, ka patur zhvillime, palët kanë lëvizur. Administrata zgjedhore është një vçështje e rëndësishme dhe palët nuk kanë lëvizur”, tha deputetja Rudina Hajdari.

Më shumë

spot_img