Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

PD e Sarandës dënon aksionin e Policisë për lirimin e plazheve të zaptuara në Ksamil: Dhunim i pronës private!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dega e PD-së në Sarandë ka reaguar pas aksionit të Policisë ditën e sotme për lirimin e plazheve të zaptuara me shezlonge pa leje nga disa persona.

albsig

spring

Në një prononcim për mediat, zëdhënësja e PD dënoi nga Ksamili, “dhunën” e policisë ndaj “biznesit dhe pronës private”.

“Është e paprecedent të dhunohet një pronë private, biznes në mes të sezonit turistik. Dhuna dhe arroganca është e përsëritshme në të gjithë Shqipërinë. E njëjta skemë korruptive e Edi Ramës. Është e turpshme që në mes të sezonit të dhunohet biznesi. Boshatisja dhe zbrazja e plazheve me urdhra nga lart dëmton turizmin”, tha ndër të tjera zëdhënësja e PD në Sarandë.

Policia në Ksamil liroi rreth 4 mijë m2 siperfaqe plazhi, duke sekuestruar mbi 1 mijë shezlonge pa lejen përkatëse nga Bashkia e qytetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img