Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

PD e përçarë, Lulzim Basha mbledh në selinë blu Kryesinë e Grupit Parlamentar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryedemokrati Lulzim Basha do të zhvillojë një mbledhje ditën e sotme në orën 18:00 me Kryesinë e Grupit Parlamentar.

Ky takim vjen pas përplasjeve të tij me kreun e FRPD Belind Këlliçi dhe kryetaren e LDG-së, Albana Vokshin, pasi kryedemokrati vendosi që në të dy këto forume të zhvillohen zgjedhje të reja.

Këlliçi dhe Vokshi dolën me deklartat kundër Bashës, duke hedhur akuza të forta ndaj kreut të PD-së, ndërkohë që të rinjtë e FRPD-së ditën e sotme kanë qenë të pranishëm në Foltoren e mbajtur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img