Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
21 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

“PD e kapluar nga mentaliteti STALINIST”, Patozi: Basha i ka shpallur luftë partive të reja dhe të pakrijuara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

27adfe30af0a524f92fc858a88a02732

Astrit Patozi, koordinator i Bindjes Demokratike, thotë se kryetari i PD-së Lulzim Basha po gabon duke sulmuar partitë e reja, në vend që të promovonte një fushatë agresive kundër qeverisë.

Sipas Patozit, kjo tregon mentalitetin stalinist që ka kapluar këtë parti, duke luftuar jo vetëm partitë e reja por edhe ato që s’janë krijuar ende.

“Nuk kam aspak dëshirë të merrem me zotin Basha, e konsideroj një kapitull të mbyllur. Dhe kam dëshirë që edhe ai të mos merret me mua. Atëherë, konteksti është ky, që zoti Basha që duhet të ishte promotori i një fushate agresive për të rrëzuar qeverinë, po bën fushatë kundër disa partive të reja që ose janë krijuar ose po krijohen. Ky është një lajm i keq për Shqipërinë sepse partia kryesore e opozitës është e kapluar nga një mentalitet stalinist. Nëse ai ka ndërmend të merret dhe të bëjë fushat kundër nesh, pushka top iu bëftë, ne këtu jemi. Nëse ai është i vendosur, le ta bëjë, ne jemi të bindur që do të bëjëm fushatë kundër qeverisë”, deklaroi Patozi në një intervistë për Report Tv.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img