Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

“PD e ka humbur legjitimitetin”, Basha i përgjigjet Spiropalit: Ajo që ka ndodhur në familjen tonë është pastrimi i Partisë nga mbeturinat e Komunizmit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, fjalën e saj në Kuvend e ka nisur duke i kthyer përgjigje Lulzim Bashës.

Ajo tha se në situatën që ndodhet PD, nuk ka të drejtë replike në shumicë.

“Në kushtet e humbjes së legjitimitetit të të gjithë PD-së dhe kacafytjes mes dy hijeve, ju Basha e keni humbur mundësinë e një replike nga kjo shumicë” tha ajo.

Ku menjëherë erdhi edhe replika e Bashës i cili tha se PD e ka legjitimitetin dhe se ajo që po ndodh në partin e tyre është pastrim nga komunizmi.

“Legjitimiteti nuk ta japin milionat e grabitura në dogana. As vota e blerë. Legjitimiteti duhet të burojë nga qytetarët. Përvec një projekti të lirë shqiptarët ju iu kanë shkarkuar. Pas korrupsionit që keni hyrë si dhe jeni sot multimilioner. Kështu që e vetmja detyrë që ne kemi është që me mobilizimin më të madh tju a shpëtojmë orët një orë më parë. Duket që e keni kaluar lumin dhe jeni mbi kalin e korrupsionit. Një kal i neveritur. Ajo që keni parë tek partia jonë është legjitime. Kur flisi për legitimitetin mbani mend dy gjëra kartat që hytë në këtë parlament ua kemi djegur në dorë. Zotimi unë është që ta bëjmë këtë një orë edhe më parë. Pa policinë e keqpërdorur. Ajo që ka noddhur në familjen tonë politike, ajo që keni parë nukë shtë një proces degjetilimimi por legjitim më i lartë pastrimi i një force politike  nga mbeturinat e komunimit dhe korrupsionit”tha Basha.

Më shumë
spot_img
spot_img