Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

PD e Berishës gati për zgjedhjet, Flamur Noka dorëzon në KQZ listën e komisionerëve dhe sekretarëve

Lajme të ngjashëm

Deputeti Flamur Noka njofton se ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e plotë të komisionerëve dhe sekretarëve për KZAZ-të në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Noka e ka bërë këtë në cilësinë e sekretarit të përgjithshëm për Partisë Demokratike, siç dallohet edhe në dokumentin e publikuar prej tij.

Megjithatë çështja se cilit grupim i përket Partia Demokratike, mbetet ende e pazgjidhur në gjykatë. Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi është shprehur më herët se do të vlerësojë legjitimitetin e personit nga Partia Demokratike që do të sjellë dokumentacionin e duhur.

Celibashi shtoi se dokumentacionin, KQZ-ja e merr nga Gjykata e Tiranës.

“Në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë dorëzova sot në KQZ listën e plotë të komisionerëve dhe sekretarëve për KZAZ-të e zgjedhjeve vendore të 14 majit.

Do të jenë përfaqësia jonë në administrimin e procesit zgjedhor, sy e vesh për çdo shqiptar që kërkon të drejtën kushtetuese të votës së lirë dhe mbrojtjen e saj me çdo kusht.

Çdo votë për një fitore të madhe”, njofton Flamur Noka.

Më shumë