Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

PD dhe PS ndezin “motorët” në Lushnjë, ja kush ka marrë besimin e Ramës, Bashës dhe Berishës për zgjedhjet e 6 marsit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka nisur konsultimet me drejtuesit politik të qarqeve për të marrë suregjitme rreth kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki të vendit.

Burime për mediat bëjnë me dije se për bashkinë Lushnjë, kryeministrit i janë propozuar dy emra, kryetarja e bashkisë në detyrë, Eiselda Sefa dhe mjeku i njohur Asfloral Haxhiu. Fjalën e fundit për kandidaturat do ta ketë Kryesia e PS.

Gjithashtu edhe nga kampi demokrat i Lulzim Bashës po diskutohet emri i Darien Xhindolit.

Ndërsa, nga ish-krueministri Sali Berisha janë propozuar emrat e Arben Zaimi, Elton Banos dhe Nevila Bami.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img