Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

PD dhe aleatët në ditët e fundit të diskutimit për listat, Dashamir Shehi tregon marrëveshjen me Bashën pas djegies së mandateve në 2019-n

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

dabbb3b61e80045b910c87cd2e31768b

Partia Demokratike dhe aleatët e saj janë në ditët e fundit të diskutimit për mënyrën se si do të garojnë në zgjedhjet e 25 prillit.

Kryetari i Partisë Demokristiane Nard Ndoka është shprehur se po diskutohen në nivelet teknike dhe politike, ndërsa marrëveshja është në fazën finale.

Ndërkohë, sipas kryetarit të LZHK-së Dashamir Shehi, vendimi për fundimtar do t’i takojë Bashës, ndërsa tregon edhe marrëveshjen që aleatët kanë bërë me kryedemokratin.

Ai tha se pas djegies s mandateve në vitin 2019, Basha u ka premtuar se në zgjedhjet e ardhshme ata do të marrin venin që kishin në listat e PD-së.

Mesa duket, PD dhe aletat e saj do të jenë në një lsitë të përbashkët, ndërkohë që ende nuk dihet nëse kësaj liste do t’i bashkohet edhe LSI.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img