Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

PD ceremoni në nderim të Azem Hajdarit,  DETAJET nga organizimi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot Partia Demokratike ka përgatitur një ceremoni për të nderuar kujtimin e liderit të levizjes studentore që përmbysi diktaturën komuniste, Azem Hajdari, në 20 vjetorin e vrasjes së tij para selisë së PD.

Ja detajet e ceremonisë së përgatitur nga Partia Demokratike:

Në orën 10.00 Simpozium dhe Ekspozitë “Ëndrra e Azemit: Shqipëria si Europa”, tek hotel Plaza, kati 3.

Në orën 11.30 homazhe pranë Memorialit.

Në orën 12.00 homazh tek varrezat “Dëshmorët e Kombit.  

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img