Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

PayPal pranon pagesat me kriptomonedha në SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nga dita e sotme aplikacioni i transfertave të parave dhe pagesave, PayPal pritet të lejojë konsumatorët amerikanë të përdorin kriptovalutat për kryerjen e veprimeve financiare.

Klientët që disponojnë Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe monedha të tjera dixhitale pritet të kenë mundësinë për kryerjen e blerjeve përmes PayPal.

albsig

“Kjo është hera e parë që ju mund të përdorni kriptomonedhat tuaja brenda portofolit në PayPal njësoj si kartat e kreditit”, tha në një prononcim ekskluziv për Reuters CEO i PayPal Dan Schulman.

Ky veprim pritet të ndikojë në rritjen e vlerës së monedhave dixhitale dhe vjen vetëm pak ditë pasi kompania Tesla njoftoi se do të pranojë shitjen e makinave elektronike përmes Bitcoin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img