Hapësire reklamuese

Bota

Pavarësisht sanksioneve, rusët qëndrojnë në radhë për të parë filmin “Barbie”

Shkruar nga Newsbomb
Pavarësisht sanksioneve, rusët qëndrojnë në radhë

Zyrtarisht, filmi "Barbie" nuk shfaqet në kinematë në Rusi për shkak të sanksioneve perëndimore që i janë vendosur Kremlinit për luftën që i ka shpallur në Ukrainë. Megjithatë, ka nga ato kinema që po e japin “kontrabandë”.

Në një qendër tregtare në Moskë, në një ambient është gjithçka rozë dhe njerëzit shkojnë të shohin filmin “Barbie”.

Për të shmangur çështjet e licencimit, disa kinema në Rusi kanë shitur bileta për filma të shkurtër të prodhuar nga Rusia dhe kanë shfaqur filmin artistik Barbie.

Ministria ruse e kulturës nuk është e kënaqur. Muajin e kaluar ai arriti në përfundimin se filmi Barbie "nuk ishte në përputhje me qëllimet dhe synimet e përcaktuara nga presidenti ynë për ruajtjen dhe forcimin e vlerave tradicionale morale dhe shpirtërore ruse".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese