Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
5 °
E premte, 24 Mars, 2023

Pavarësisht ndarjes së ashpër nga Partia Socialiste, Vladimir Kosta deklarohet pro Reformës në Drejtësi

Lajme të ngjashëm

Deputeti Vladimir Kosta, i cili njoftoi largimin e tij nga  Partia Socialiste me anë të një lerte të ashpër drejtuar Edi Ramës dhe anëtarëve të grupit parlamentar, sot ka sqaruar pozicionin e tij për Reformën në Drejtësi.

Kosta thotë se do ta votojë reformën sipas rekomandimeve të SHBA dhe Bashkimit Europian.

“Duke marrë shkak nga shpifjet dhe spekulimet mediatike,të bëra pas deklaratës time të djeshme, dëshiroj të bëj me dije se :

“Si patriot dhe socialist, deklaroj voten time pro Reformes se Drejtesise, sic rekomandohet nga SHBA dhe BE. Prandaj sqarimet e mia te metejshme do t’i bej publike vetem pas 21 korrik 2016, pra pasi te votohet ne Kuvend Reforma e Drejtesise”, shprehet Vladimir Kosta.

Më shumë