Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

‘Pavarësisht hallit të madh…’, Rama jep lajmin e mirë: 100 milionë € nga BE për rindërtimin u alokuan në buxhet, premtimi u mbajt

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur lajm të mirë vendimin e BE për të alokuar në buxhetin e rishikuar të BE-së shumën prej 100 mln eurosh të premtuar për vendin tonë për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pavarësisht hallit të madh prej Covid-19 Rama thotë se KE e ka mbajtur premtimin e dhënë në konferencën e donatorëve në Bruksel për rindërtimin duke alokuar në buxhet 100 milionë € për Shqipërinë.

“Një lajm i mirë që pavarësisht hallit të madh të pērballimit të pasojave të kësaj lufte botërore, BE i qëndroi angazhimit të 17 shkurtit në bruksel dhe 100 milionë € e premtuar nga komisioni europian për rindërtimin, u alokuan në buxhetin e rishikuar të BE2020”, shkruan Rama.

Më shumë
spot_img
spot_img